FEV’e En İyi Erişim Projesi

Vakfımız tarafından hayata geçirilen Taksim-Mecidiyeköy Arası Fiziksel Çevrenin Engellilere Uyumlandırılması Pilot Projesi, Uludağ Üniversitesi ve Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen “Uluslararası Kent ve Sağlık Sempozyumu”nda en iyi proje ödülünü aldı

VAKFIMIZA EN İYİ ERİŞİM PROJESİ ÖDÜLÜ

Vakfımız tarafından hayata geçirilen Taksim-Mecidiyeköy Arası Fiziksel Çevrenin Engellilere Uyumlandırılması Pilot ProjesiUludağ Üniversitesi ve Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 2.si düzenlenen “Uluslararası Kent ve Sağlık Sempozyumu“nda en iyi proje ödülünü aldı.

7-8 Haziran 2007 tarihileri arasında yapılan sağlıklı kent planlama temalı  sempozyum kapsamında engelli vatandaşların kent yaşamında karşılaştıkları engeller ile bu engellerin giderilmesi için çözüm önerileri ve çalışmalar ele alındı.

Avustralya, Litvanya, Almanya ve Lübnan gibi bir çok ülkeden projelerin de suulduğu sempozyum da Vakfımız tarafından İstanbul’da hayata geçirilen Taksim-Mecidiyeköy Arası Fiziksel Çevrenin Engellilere Uyumlandırılması Pilot Projesi, proje koordinatörümüz Şehir Mimarı Dr. Eda YÜCESOY tarafından sunuldu.

Sempozyumun son gününde en iyi 3 projeden biri seçilen projemize en iyi proje ve bildiri ödülü verildi.