Engelliler İş Engelini FEV’le Aşıyor

Vakfımız tarafından Öz®ümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında çeşitli işyerlerine istihdamları gerçekleştirilen engellilerin iş ortamlarına entegrasyonlarına yönelik eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor.

Vakfımız tarafından Öz®ümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında çeşitli işyerlerine istihdamları  gerçekleştirilen engellilerin iş ortamlarına entegrasyonlarına yönelik eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor.

Vakfımız tarafından ilk olarak 2005 yılında uygulanan ve  geniş kapsamlı engelli istihdam çalışması olan Öz®ümüler Üretiyoruz projesinde bugüne kadar istihdamları gerçekleştirilen  2339 engelli  iş ortamlarına entegrasyon eğitimlerine tabi tutularak sağlıklı bir iş yaşamına atıldılar.

İş ortamlarına entegrasyon eğitimleri vakfımız tarafından çeşitli sektörlere istihdamları gerçekleştirilen engellilerin iş yaşamlarında nasıl verimli olabilecekleri, diğer insanlarla ekip halinde nasıl çalışabilecekleri, işverene karşı hak ve sorumlulukları ve karşılaşmaları muhtemel sorunları ne şekilde çözmeleri gerektiği husunda önemli bilgiler içeriyor.  Söz konusu eğitimle bir yandan engellinin iş yerlerindeki verimliliği artırılırken diğer yandan da engellinin sağlıklı, istikrarlı ve mutlu bir iş yaşamına sahip olması hedefleniyor.

12 ay süreli projede iş ortamlarına entegrasyon eğitimleri aylık periyotlar halinde gerçekleşiyor. Ay içerisinde kaç engellinin istihdamı gerçekleşmiş ise söz konusu engelliler vakfımıza davet edilerek uzman ekiplerimizce eğitime alınıyorlar. Bu şekilde yürütülen eğitim çalışmalarıyla vakfımız istihdam sonrası da engellileri yalnız bırakmayarak yanlarında yer alıyor.